Zrušení Země živitelky může snížit prodej zvířat i techniky

Zrušení letošního ročníku agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích může mít dopady na prodej hospodářských zvířat v ČR i v zahraničí a na prodej zemědělské techniky. Jihočeská agrární komora musí hledat náhradní termíny pro jednání představenstev, pro semináře i akce na podporu regionálních potravin. Uvedli to zástupci zemědělců a komory.

Výstaviště České Budějovice odložilo kvůli omezením spjatým s koronavirem mezinárodní agrosalon Země živitelka na příští rok. Ztráta v tržbách bude přes 50 milionů Kč. Původní termín byl 27. srpna až 1. září, nový je 26. až 31. srpna 2021. Z dalších letošních akcí, které muselo výstaviště kvůli pandemii zrušit, bude mít ztrátu na tržbách 20 milionů korun. Řekl to předseda představenstva Výstaviště Mojmír Severin.
Pravidelné místo má na agrosalonu firma Zetor s traktory. Každý rok tam vede obchodní jednání. „Pro nás je to poměrně komplikace, protože jsme chtěli fyzicky představit nové připravované stroje, přijdeme o přímý kontakt se zákazníky i s partnery. Vzhledem k tomu, že nás zasáhlo i to, že bylo zrušeno Techagro, je to nemilá situace,“ řekl Václav Janištin z marketingu firmy Zetor.
Jihočeští chovatelé hospodářských zvířat jsou rádi, že zrušení oznámili pořadatelé včas, protože příprava zvířat je složitá a časově náročná. Živitelka je ale podle nich důležitá pro prodej zvířat, jezdí tam i zahraniční zájemci. Problém podle nich je, že se přerušila tradice jak u Země živitelky, tak u veletrhu Techagro v Brně, který letos také nebude.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *