Zpřísnění opatření zhatilo zahájení farmářských trhů v Liberci

Zpřísnění koronavirových opatření zhatilo plány na zahájení oblíbených farmářských trhů v centru Liberce. Původně měly začít už ve čtvrtek a od příštího týdne se měly konat vždy dvakrát týdně ve středu a ve čtvrtek. Kdy bude možné je uskutečnit ale zatím není jasné a otazník visí i nad těmi velikonočními, řekl organizátor libereckých trhů Ondřej Červinka.

Velikonoční trhy by měly začít 26. března a plánujeme je jako desetidenní. „V pátek 19. března musíme definitivně rozhodnout, zda budou, nebo ne. Od pondělí bychom pak měli začít stavět tržnici, abychom trhy mohli v pátek otevřít,“ řekl Červinka. Vzhledem k aktuální situaci si ale netroufá odhadnout, zda je letos bude možné uspořádat, nebo stejně jako loni vzhledem ke koronavirové pandemii nakonec nebudou.
Omezení provázela farmářské trhy celý loňský rok, díky zájmu lidí ale loni pokračovaly až do pozdního podzimu a skončily teprve se zahájením vánočních trhů. Zatímco loni na jaře stačily mezi stánky dva metry, na podzim už musely být rozestupy nejméně čtyřmetrové, a na ploše 400 metrů čtverečních mohlo být nejvýše 20 lidí. I tomu se ale nakupující a prodávající dokázali přizpůsobit.
Podle Červinky jsou omezení pro trhy nesmyslná. „Dodržujeme podmínky, jsme na čerstvém vzduchu, to znamená z mého pohledu v daleko bezpečnějším prostředí než někde v supermarketu,“ řekl. Lidé navíc mají podle něj o trhy zájem, i na základě jejich poptávky proto budou letos dvoudenní. „Kvůli nejistotě a měnícím se pravidlům už ale někteří farmáři své podnikání raději přerušili a nechali se zaměstnat ve fabrikách, aby měli alespoň nějakou jistotu,“ dodal Červinka.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *