Znovín dokončil modernizaci areálu v Šatově, začíná v Příměticích

Jedno z největších vinařství v České republice, Znovín Znojmo, dokončilo modernizaci svého areálu v Šatově na Znojemsku i provozu v Jaroslavicích. Její součástí bylo vybudování nové lahvovací linky za 80 milionů korun, která navazuje na dříve vybudovanou dvoupodlažní skladovací halu. V Jaroslavicích vinařství zmodernizovalo proces zpracování hroznů. Posledním krokem je modernizace provozu ve znojemských Příměticích. Uvedl to generální ředitel Znovínu Pavel Vajčner.

„Letos skončila poslední etapa modernizace v Jaroslavicích, co se týká zpracování hroznů, jsou tam dva obrovské cross-flow filtry, investice tam dosáhla téměř 100 milionů. Teď je jaroslavický provoz supermoderně vybavený, začínáme s poslední etapou modernizace v Příměticích. Začalo se bourat, přibudou tam nové nerezové tanky, řešíme tam i kanalizaci. Hotovo by mělo být do příští sklizně,“ uvedl Vajčner.
Nová lahvovací linka, která je v provozu od loňského roku, má kapacitu až 6000 lahví za hodinu. Její součástí jsou i některé na míru vyrobené stroje, například stroj na uzavírání lahví skleněnými uzávěry. „Má mnohem vyšší efektivitu, výměna produktu netrvá tak dlouho a tím, že je vše řízené počítačem, ulehčila i práci zaměstnancům,“ dodal ředitel.
Kromě vybavení vinařství investovalo v minulých letech také do výsadby nové viniční tratě Peklo za Šatovem, kde má asi 12 hektarů vinohradů. Letos tam Znovín poprvé sklízel odrůdy Müller Thurgau, Neuburské, Tramín červený a také netradiční odrůdu nazývanou Modrý Janek. „Jde o starou odrůdu, která už v Evropě takřka vymizela. Zajímavá je tím, že když bobule dorostou velikosti hrášku, tak zmodrají. Postupně potom znovu zesvětlají a v době sklizně už jsou zase bílé. I když už Modrý Janek v prodeji byl, letos jej Znovín poprvé nabídne ve větším množství.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *