Zisk výrobce pečiva se letos meziročně výrazně zvýší

Výrobce pečiva Penam z koncernu Agrofert bude mít letos zisk kolem 100 milionů korun. Dnes to uvedl na tiskové konferenci Potravinářské komory ČR marketingový ředitel firmy Martin Dolský. Šlo by tak meziročně o zvýšení zhruba na pětinásobek. Loňské tržby činily 3,73 miliardy korun.

„Celkově musím říct, že se nám (letos) daří lépe,“ řekl Dolský s tím, že inovovali řadu výrobků. Znalost značky se letos velmi zvýšila, za což může i kampaň některých médií proti společnosti, dodal. V příštím roce se na pekárenském trhu odehraje zásadní změna, protože Penam se po letošní koupi konkurenčních United Bakeries (UB) musí na nařízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zbavit pekáren, které budou mít podle Dolského obrat za zhruba 700 milionů korun. Vznikne tak třetí největší hráč na trhu právě po Penamu a UB.
Penam v ČR provozuje 11 pekáren a čtyři mlýny, převážně na Moravě. United Bakeries, která vyrábí pečivo například pod značkami Delta, Odkolek nebo Cerea, má přes 1000 zaměstnanců ve 13 pekárnách v ČR, většina výrobních kapacit je v Čechách. Za rok 2017 firma vykázala tržby 2,2 miliardy korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *