Zemědělské podniky se otevřou školákům a veřejnosti

Desítky zemědělských podniků po celé republice se otevírají veřejnosti. Smyslem akce Dny českého zemědělství je podle pořádajícího Zemědělského svazu ČR představit zemědělství jako zajímavý a moderní obor a zároveň odbourat mýty, které o něm kolují. Zatímco první den akce si družstva, statky, agrocentra či zemědělské školy mohou prohlédnout hlavně školáci, sobota je určena veřejnosti.

Zájemci se seznámí s péčí o hospodářská zvířata či o krajinu, prohlédnou si farmy a stáje, uvidí moderní kombajny, traktory, dojírny a další techniku. Nejen pro děti budou připraveny soutěže, naučné stezky a další doprovodný program. Zemědělský svaz se dlouhodobě snaží změnit obraz zemědělství v očích veřejnosti. „Je nezbytné seznámit laickou veřejnost se zemědělstvím jako takovým, aby si uvědomila, jak moc je důležité a jak práce v něm vypadá,“ uvedl předseda svazu Martin Pýcha.
Zemědělství se podle něj potýká s nedostatkem mladých pracovníků, kteří jsou kvůli moderním technologiím v zemědělství nepostradatelní. „Jednou z cest, jak tuto situaci řešit a ukázat dětem, rodičům a celé veřejnosti, že dnešní zemědělství představuje perspektivní, moderní a srovnatelně placenou práci jako v jiném průmyslu, jsou právě Dny českého zemědělství,“ dodal.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *