Zemědělci opět po roce roztančili pražský Žofín

V letošním roce se uskutečnil již 19. ročník Agrárního plesu, který tradičně pořádala Agrární komora ČR pod záštitou ministra zemědělství v pražském Žofíně. Historické sály znovu zhruba po roce zaplnili zemědělci ze všech koutů České republiky. Celým večerem provázel tentokrát moderátor Pavel Zedníček.

Ministr zemědělství Miroslav Toman stejně jako místopředseda Senátu Milan Štěch, či prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek při oficiálním zahájení akce poděkovali zemědělcům a potravinářům za jejich práci. „Rád bych ocenil práci zemědělců v době, kdy se o zemědělství nemluví příliš dobře. Léta propadu a snižování produkce jsou ale pryč a jsem za to moc rád,“ prohlásil Jandejsek. Předseda Slovenské polnohospodářské a potravinářské komory Emil Macho mimo jiné v úvodu připomněl vzájemnou spolupráci českých a slovenských zemědělců a potravinářů.
Předtančení zajistil soubor Karamelky, který se zaměřuje na country step. O hudbu k tanci a poslechu se postarala kapela The Party Band se zpěvačkou Kateřinou Romancovou a dalšími hosty. Večer svým vystoupením zpříjemnil také vítěz evropské soutěže revivalů Quinns – Revival Quinee se sólistou Michalem Kluchem. Nechyběla ani cimbálová kapela Grácia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *