Zájem o ryby na Štědrý den je vyšší

Prodejci ryb na štědrovečerní tabuli mají v Jihomoravském kraji už v těchto dnech napilno. Zájem je podle oslovených prodejců vyšší než v předchozím roce. Lidé si stále nejčastěji kupují kapra, dohání ho ale losos a zájem je i o exotičtější druhy. Ceny zůstaly v porovnání s loňskem téměř stejné, řekli prodejci.

Prostor Rybárny Šopík v brněnském Králově Poli se v předvánoční dny rozroste o dvě další prodejní místa. „Nemáme objednávkový systém, takže lidi si k nám prostě chodí, jak chtějí. Množství ryb obvykle odhadneme a nestává se, že by na někoho nezbylo. Letos ale lidé chodí s několikadenním předstihem. V porovnání s loňskem máme nyní tržby zhruba o 18 procent vyšší,“ řekl majitel prodejny Josef Šopík.
Lidé si tam mohou přijít pro živou i zabitou rybu i na Štědrý den. Za živého kapra zaplatí 112 korun za kilogram. Nejdražší štika vyjde na 359 korun za kilogram. „Lidé nejčastěji chtějí živé ryby, které ale pro ně zabijeme. S sebou si živé odnáší jen pár zákazníků. Největší poptávka je stále po kaprovi, ale zájem je také o dravé ryby, které jsou skoro vyprodané, a o lososa se hodně zvýšil. Ceny vzrostly v řádech jednotek korun,“ doplnil Šopík.
Rezervační systém brněnské společnosti Ocean48 je nyní už z 85 procent naplněný. „Zájem je mnohem vyšší, tak o pětinu. Myslím, že je to současnou situací, kdy si lidé vše vyberou na internetu a kontakt při nákupu je minimální. Přidali jsme i další místo, na brněnském výstavišti, pro naši službu Fish Drive. Spočívá ve výdeji rezervací, kdy si zákazníci rybu vyzvednou a nemusí ani vystoupit ze svého auta,“ poznamenal za společnost Martin Baráček. Fish Drive funguje letos už popáté také u fotbalového stadionu Za Lužánkami.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *