Zahrada Čech žádá stát o úhradu škody kvůli dopadům koronaviru

Společnost Zahrada Čech žádá stát o úhradu škody v souvislosti s omezeními vyhlášenými podle krizového zákona v boji proti koronaviru. Na podzimní veletrh přišlo o polovinu méně lidí než v předchozích letech, na jaře pořadatel řadu plánovaných akcí zrušil. Informovala o tom ředitelka společnosti Michaela Mokrá.

Jako jedna z mála plánovaných akcí na rok 2020 se na litoměřickém výstavišti uskutečnila v září Zahrada Čech. „Na ekonomickém výsledku se podepsal značný pokles návštěvnosti. Počet návštěvníků byl oproti předešlým rokům poloviční, což přisuzujeme obecnému strachu ze současné situace, který z našeho pohledu silně podnítily mediální informace a výroky vládních činitelů v průběhu výstavy,“ uvedla Mokrá. Během devíti dnů přišlo zhruba 45 000 lidí.
Podzimní Zahrada Čech nedokázala nahradit ztráty, které společnosti vznikly kvůli omezení činnosti po zavedení vládních opatření v boji proti koronaviru. „Tímto v žádném případě nezpochybňujeme restrikce zavedené vládou, pouze uplatňujeme své právo domáhat se náhrady způsobené škody na státu, který je podle ustanovení krizového zákona povinen nahradit újmu vzniklou v příčinné souvislosti s omezeními vyhlášenými podle krizového zákona,“ uvedl jednatel společnosti Lukas Wünsch.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *