Výstavu Flora Olomouc čeká velká proměna

Nejstarší českou květinovou výstavu Flora Olomouc, jejíž počátky se datují do roku 1958, čekají změny. Zástupci Výstaviště Flora Olomouc chtějí výstavě vrátit kvalitu a věhlas a přizpůsobit ji současnému životnímu stylu. První změny by měli návštěvníci pocítit už během jarní etapy od 25. do 28. dubna. Půjde především o důraz na kulturní program, kvalitu expozice i sortiment prodejců. Letošní jubilejní 40. ročník mezinárodní květinové výstavy ponese název Strom života.

„Máme ambici, aby květinové výstavy vykročily jiným směrem. Chtěli bychom jim vrátit jejich kvalitu a věhlas. Nebude to vypadat stejně jako v dobách největší slávy, bude to odpovídat dnešnímu životnímu stylu. Chtěli bychom, aby se Flora stala výstavou středoevropského významu, kulturní a zahradnickou akcí pro celý středoevropský region,“ uvedl předseda dozorčí rady Výstaviště Flora Olomouc Stanislav Flek.
Dodal, že viditelné změny nastanou hlavně příští rok, první drobné proměny ale zažijí návštěvníci již letos. „První změnou budou expozice – chceme, aby byly nápaditější a pěknější. Proto jsme získali od města dotaci ve výši tří milionů korun. Důraz budeme klást i na doprovodný kulturní program. Celá hlavní Rudolfova alej se promění ne jako v minulosti v tržiště, ale ve velkou společenskou zónu, kde bude probíhat kulturní program,“ doplnil Flek.
Z hlavní Rudolfovy aleje zástupci výstaviště vytěsnili pro jarní Floru trhovce a zásadně zasáhli do jejich sortimentu, za nějž byla Flora v minulosti kritizována. „Zhruba třetina z nich, která tady byla v minulosti, už vystavovat nebude. Letos poprvé jsme do toho sáhli odvážně a mohu slíbit, že budeme pokračovat,“ doplnil Flek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *