Výrobce jogurtů společnost Hollandia rozšířila počet robotů ve výrobě

Společnost Hollandia Karlovy Vary zavedla do svého výrobního závodu v Krásném Údolí další robotické řešení. V současnosti tak spolu s logistickým centrem využívá celkem pět robotů. V tiskové zprávě informoval mediální zástupce firmy Martin Svoboda.

Roboti nahrazují rutinní a fyzicky náročnou práci zaměstnanců, ti se tak mohou věnovat jiným činnostem. Nejnovější robot v Hollandii funguje od konce loňského roku u stroje, který plní jogurty do velkých balení určených pro gastro provozy.
„K zavedení robotického řešení nás vedla zejména vysoká výkonnost nového plnicího stroje. Oproti původní poloautomatické lince má třikrát větší kapacitu, za hodinu tak zvládne naplnit 1200 gastro balení o hmotnosti až 10 kilogramů. Jejich následná paletizace by byla pro člověka extrémně fyzicky náročná. Díky robotovi tak zajistíme zaměstnancům větší komfort a zároveň můžeme naplnit a zabalit okolo pěti tisíc gastro balení jogurtů denně,“ popsal marketingový manažer společnosti Hollandia Jan Škoda.
Celková investice do paletovacího robota činila téměř šest milionů korun, její návratnost je počítána na šest let. Podle Škody toto řešení ušetří práci hned několika zaměstnancům. „Předchozí plnicí stroj obsluhoval jeden člověk, u výkonnějšího by jich bylo potřeba hned několik. Museli by se při paletizaci střídat,“ doplnil Škoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *