Všechny testy na koronavirus ve Vodňanské drůbeži jsou negativní

Všech 113 otestovaných zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu Agrofert má negativní výsledek testu na koronavirus. Hygienici zaměstnance otestují znovu ještě na konci první dekády července. Řekly to ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová a epidemioložka krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková. Jedna zahraniční pracovnice ve firmě má covid-19. V karanténě je kvůli tomu devět lidí. Výroba ve firmě omezená není.

Otestovaných 113 zaměstnanců chodí do práce, musí používat ochranné pomůcky, po práci zůstávají v domácím prostředí. Ve firmě s 590 pracovníky by se neměli kromě jiného potkávat ani pracovníci různých směn. „U těch 113 zaměstnanců plánujeme 10. července druhý odběr, aby tam náhodou nezůstal někdo, kdo se teď neprojevil jako pozitivní,“ řekla Luňáčková.
Zahraniční agenturní zaměstnankyně má lehké příznaky nemoci covid-19. Uvedl to v úterý mluvčí holdingu Agrofert Karel Hanzelka. Hygienici vyšetřili i devět takzvaných blízkých kontaktů nakažené pracovnice včetně rodinných příslušníků. Mají nařízenou karanténu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *