Vojenské lesy dokončily hrubou stavbu centra u Olšiny

Vojenské lesy a statky (VLS) i přes omezení kvůli koronaviru dokončily hrubou stavbu návštěvnického centra u nejvýše položeného chovného rybníka v Česku Olšina na Českokrumlovsku. Rovněž pokračují v budování naučných stezek v okolí. Náklady na projekt činí přibližně 40 milionů korun. VLS předpokládají, že návštěvnické centrum i stezky zahájí provoz v létě. Uvedl to mluvčí organizace Jan Sotona.

„Oba projekty běží zatím podle plánu, mírná zima nám dala dostatek času na realizaci prací. Komplikace v souvislosti s pandemií se sice vyskytly u některých dodávek ze zahraničí , věřím ale, že se vše vyřeší,“ řekl vedoucí oddělení investic, projektů a staveb VLS Libor Barák.
Sedm kilometrů turistických stezek zavede návštěvníky do míst kolem rybníka Olšina. Lokalita byla dlouho nepřístupná, jelikož spadala do vojenského újezdu Boletice. Až v roce 2016 ji armáda z prostoru vyčlenila. Část nově budované trasy povede nad rybníkem Olšina.
„Stezka je doplněna o netradiční prvky, jako je třeba bobří most, jehož zábradlí a vzhled je inspirován bobří hrází, a je proto tvořeno odkorněnými kmeny a větvemi,“ uvedl spoluautor projektu Jan Kačer. Na trase budou místa k zastavení i vyhlídky, bude tam například plovoucí molo a loďka, která turisty přepraví na molo doprostřed rybníka.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *