Vinum juvenale vyhlásili pořadatelé e-mailem, slavnost zrušili

Poprvé za 22 let konání soutěže letos ocenění Vinum juvenale nepřevzali vinaři na slavnostním večeru. Kvůli zrušení akcí pro více než 100 lidí, které vláda vyhlásila v úterý, se předávání spojené se soutěží Královna vín České republiky nemohlo uskutečnit. Pořadatelé slavnost rušili dva dny před jejím konáním. Uvedl to pořadatel Miroslav Karbula.

„Naše roční přípravná práce měla být završena dnešním oficiálním vyhlášením výsledků za účasti hejtmana Jihomoravského kraje, náměstka ministra zemědělství, primátorky Statutárního města Brna a dalších oficiálních hostů. Akce byla připravena pro 490 vinařů a VIP návštěvníků,“ uvedl Karbula.
Výsledky hodnocení odbornou porotou tak vinaři dostali pouze elektronickou poštou, Královna vín ani dvě vicekrálovny letos zatím korunovány nebudou.
Šampionem ročníku 2019 se stalo Chardonnay, pozdní sběr z Vinařství Šoman z Dolních Dunajovic. Vítěze vybírala odborná porota z 622 vzorků vín ze Slovenska, Čech i Moravy. Vinum juvenale je jednou z prvních soutěží v roce, která pomáhá rozpoznat kvalitu vín posledního ročníku.
Vinařství Šoman získalo také cenu za nejlépe hodnocenou kolekci vín. Mezi růžovými víny zabodovalo Rosé Cabernet Sauvignon, pozdní sběr ze Střední vinařské školy Valtice, nejlépe hodnoceným červeným vínem se stalo Rulandské modré, výběr z hroznů z Révy Rakvice.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *