Vinařství nedostatkem brigádníků netrpí, hůř bude za dva měsíce

Uzavření hranic a zpřísnění podmínek pro pendlery jihomoravským vinařům potíže nezpůsobilo. Většina přípravných prací před sezónou totiž skončila dřív, než vláda opatření proti šíření koronaviru zavedla. Uvedli to zástupci několika oslovených vinařství.

„Naštěstí jsme měli všechny práce hotové dřív, než opatření přišla. Využíváme při tom zejména ukrajinské dělníky, kteří se potom přesunuli pomáhat do jiných částí České republiky, kde byli potřeba,“ konstatoval generální ředitel Znovínu Znojmo Pavel Vajčner. Horší situace nastane za dva měsíce, kdy začne další kolo sezónních prací ve vinohradech. V současné době si firma vystačí s vlastními zaměstnanci.
Podobně jsou na tom i Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice. „Sice nám chodí nabídky brigádníků a hlásí se zájemci o práci z jiných oborů, ale momentálně potřebujeme zaměstnat spíš vlastní lidi,“ uvedl za vinařství David Šťastný.
Bez brigádníků si vystačí i vinařství Lahofer ze Znojma, které muselo uzavřít svůj hotel i enotéku. Externí lidi budou v Lahoferu potřebovat až na podzim při sběru hroznů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *