Vinaři z České republiky zabodovali na mezinárodní soutěži

Vinaři z České republiky získali poprvé zlaté medaile na soutěži International Wine Challenge v Londýně. Dosud na této soutěži, která patří mezi nejprecizněji hodnocené soutěže vín na světě, získávali maximálně stříbrné medaile. V tiskové zprávě o tom informovalo Národní vinařské centrum, které účast vinařů na soutěžích v zahraničí zajišťuje.

Dvě zlaté medaile získalo Zámecké vinařství Bzenec za Rulandské bílé, pozdní sběr 2017 a Znovín Znojmo za Tramín červený, výběr z hroznů 2017. Bzenecké vinařství za stejné víno získalo i cenu National Trophy. Kromě dvou zlatých získala vína v konkurenci přibližně 10 000 vzorků ze 40 zemí i čtyři stříbrné a 27 bronzových medailí.
„Na tomto úspěchu je nejzajímavější právě ta pestrost oceněných vín, kdy na jedné straně sklízela medaile vína mladá ročníků 2017 a 2018, ale bodovala i vína vyzrálá. Tradičně se daří našim vínům s vyšším obsahem zbytkového cukru, ale National Trophy se ziskem úctyhodných 95 bodů si letos odváží suché Rulandské bílé,“ uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra.
Soutěž International Wine Challenge (IWC), která letos měla 36. ročník, stanovuje laťku kvality světových vín. Každé z vín oceněných některou z medailí v soutěži posuzuje hned třikrát minimálně deset porotců.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *