Vinařem roku se stal Milan Sůkal z Nového Poddvorova

Letošním Vinařem roku byl korunován Milan Sůkal z Nového Poddvorova. Navíc mu bylo uděleno ocenění za nejúspěšnějšího rodinného vinaře v soutěži. Na druhé příčce skončil Miroslav Volařík z Mikulova, jehož vinařství vyhrálo předloni.

Bronzový stupeň pak obsadil Mikrosvín Mikulov, loňský vítěz. Výsledky dnes organizátoři z Vinařské asociace ČR slavnostně vyhlásili na pražském Žofíně. Vítěze vybrala po zhodnocení zhruba 500 vzorků z 53 vinařství přihlášených do soutěže odborná porota složená ze světových degustátorů. Loni se hodnotilo přibližně 700 vzorků.
„Letošní ročník soutěže se nesl ve znamení vysoké kvality všech přihlášených vzorků. Bodová hodnocení mnoha vín přesáhla hranici 90 bodů, což je světová extra třída. Je skvělé vidět, že i malé rodinné vinařství dokáže získat tento prestižní titul, a jak se naši vinaři za posledních 18 let posunuli,“ řekl ředitel soutěže Petr Marek.
Sůkal není prvním vinařem ve svém rodu a do budoucna přemýšlí o předání žezla svému synovi; jde o reálnou vinařskou rodinu. „Od příštího roku bychom chtěli, abychom změnili jméno vinařství na Vinařství Sůkala,“ dodal ve svém medailonku. V současnosti se podnik jmenuje podle prostředního Milana. „V roce 2017 jsme měli velký úspěch, i loni. Moc nám to pomůže. Nemáme ani webové stránky, máme pouze nástěnku ve vinařství!“ řekl při přebírání cen Milan Sůkal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *