Veterináři ve skladu v Praze našli asi 200 kg drůbežího masa neznámého původu

Kontrola Státní veterinární správy (SVS) odhalila ve skladu v Praze na Smíchově zhruba 200 kilogramů drůbežího masa neznámého původu. Inspektoři maso znehodnotili obarvením a rozhodli o jeho likvidaci v asanačním podniku. S provozovatelem bude zahájeno správní řízení, může mu být uložena pokuta až 50 milionů korun. Sdělil to mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Ve skladu se podle Vorlíčka nacházelo především zmrazené kuřecí maso, dále pak asi 20 kilogramů chlazených kachních prsou. Na obalech sice byly uvedeny údaje, jako je název, skladovací podmínky a datum spotřeby, chyběla ale identifikační značka výrobce.
Provozovatel podle Vorlíčka předložil obchodní doklady od údajného dodavatele, ten ovšem není registrovaný u SVS pro jakékoliv zacházení s živočišnými produkty. V dokumentech navíc nebyl údaj o místu, odkud bylo maso odesláno nebo informace o konkrétních distribuovaných šaržích. Veterináři proto nalezené maso označili jako potraviny neznámého původ, které nelze kvůli možnému ohrožení zdraví spotřebitele uvést na trh.
Státní veterináři loni uložili pokuty za přibližně 33 milionů korun. Je to podobná suma jako o rok dříve, kdy přesáhly rekordních 33 milionů korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *