Veterináři našli v Sapě auto s 210 kg vnitřností bez chlazení

Veterináři spolu s celníky našli v areálu velkotržnice Sapa v Praze-Libuši automobil, ve kterém bylo 210 kg zapáchajících vepřových vnitřností. Maso nebylo značené, automobil neměl chlazení v chodu. Celníci to uvedli na svém webu. Veterináři mohou provozovateli uložit až 50milionovou pokutu, obvykle je však řádově nižší.

„V nákladovém prostoru a rovněž v kabině řidiče bylo nalezeno celkem 210 kg vepřových vnitřností, z nichž většina není určena pro lidskou spotřebu a má být zpracována v kafilerii,“ napsala celní správa. Produkty nebyly nijak označené, nebyl k nim doklad o původu. „Přepravce se odmítl vyjádřit o tom, odkud a kam produkty převáží, přestože zastavil před konkrétní prodejnou potravin v objektu SAPA,“ dodávají celníci.
Přepravce podle nich navíc nebyl registrovaný pro přepravu potravin. „Automobil, ač vybavený chladicí jednotkou, chladicí jednotku neměl v chodu. Veterinární inspektoři kromě toho konstatovali smyslové změny produktů, zejména jejich značný zápach,“ uvedli. Kromě možné pokuty se bude došetřovat, odkud tyto závadné produkty jsou.
Už v únoru veterináři spolu s celníky informovali, že odhalili v Praze 10 dodávku se 130 kilogramy neoznačených živočišných produktů, které silně zapáchaly. Šlo například o vepřové vnitřnosti, drůbež, masné výrobky, krev v plastových lahvích nebo křepelčí a kachní vejce. Přepravní prostor byl znečištěný, dodávku řídil cizinec.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *