Veterináři odhalili 300 kg nevhodně převáženého masa

Veterináři z Ústeckého kraje odhalili ve spolupráci s celníky poblíž Jirkova dodávku, ve které bylo skoro 311 kg zmraženého masa a krevet přepravovaných za nevhodných teplot. Přepravce potravin navíc nebyl registrovaný. Teď mu hrozí až dedsetimilionová pokuta, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Většinou se však uděluje řádově nižší.

„Veterinární inspektoři zjistili, že dodávka, která nebyla vybavena chladicím ani mrazícím zařízením, přepravovala celkem 310,6 kg potravin živočišného původu. Jednalo se především o 288 kg zmrazeného soleného kuřecího masa, dále pak o 12,6 kg mraženého kachního masa a o 10 kg mražených krevet. Veškeré uvedené potraviny byly převáženy při nevyhovujících teplotách,“ popsal Vorlíček. Veterinární inspektoři veškeré potraviny znehodnotili obarvením a přikázali jejich odstranění v asanačním podniku.
Nejde letos o první záchyt nevhodně přepravovaných potravin. Například v dubnu informovali veterináři o tom, že odhalili na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti dodávku, která přepravovala v nevhodných podmínkách půl tuny mražených kebabů. V březnu pak uvedli, že v dodávce poblíž obce Havraň na Mostecku zjistili převoz 750 kilogramů masa a masných výrobků v nevhodných podmínkách a teplotách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *