Veterináři našli na Strakonicku 45 kilogramů neoznačeného masa

Veterináři objevili při kontrole na Strakonicku 45 kilogramů vepřového masa a dalších výrobků, které nebyly řádně označené a neměly potřebnou teplotu. Veterináři nařídili, aby přepravce maso zlikvidoval v asanačním podniku. Provozovateli přepravy hrozí pokuta ve správním řízení až 50 milionů Kč. Stejného provozovatele kontrolovali veterináři v únoru, kdy převážel přes 60 kilogramů potravin bez potřebného označení. Uvedl to mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

V autě, které v těchto dnech zastavili celníci, našli veterináři 45 kilogramů převážně vepřového masa a další masné výrobky. Auto nemělo chladicí zařízení a vnitřní stěny nákladového prostoru byly znečištěné. „Nebalené živočišné produkty neměly řádné označení, teplota převáženého vepřového masa byla asi patnáct stupňů a další živočišné potraviny byly zamražené a částečně rozmrzlé na teplotu přibližně minus jeden stupeň,“ uvedl Vorlíček.
Přepravce neměl doklad o registraci auta k přepravě živočišných produktů a obchodní doklady k potravinám měl jen ve vietnamštině. Protože nedodržel teplotní a hygienické podmínky a nebylo možné zaručit zdravotní nezávadnost masa, veterináři zásilku na místě znehodnotili barvou a nařídili likvidaci v asanačním podniku.
Stejný přepravce převážel při předchozí kontrole letos v únoru přes 60 kilogramů mořských plodů, vepřové masa a drůbeže neznámého původu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *