Vážení čtenáři, obchodní přátelé, zemědělci

Zdravím vás a dovolte mi vás informovat o tom, že vydavatelství Profi Press s. r. o. je odhodlané, ale i organizačně připravené na to, aby jeho odborné časopisy i v této nelehké době nadále vycházely. Mnoho čtenářů se nám již ozvalo s tím, že je vlastně překvapilo, že obdrželi svůj časopis a že je to potěšilo  a že mají, byť nedobrovolně, více času na čtení… více času, to v zemědělské prvovýrobě spíše neplatí.

Může  se stát, že některé vydání časopisu dorazí o den – dva později, protože, jak nás informovala Česká pošta, jejich prioritou a pochopitelnou povinností je donáška důchodů našim penzistům. Čtení našich odborných časopisů má, jak většina z vás ví, i svoji on-line formu, kterou naleznete v naší digitální čtečce. My v tuto chvíli zpřístupníme zcela volně a bez omezení elektronické verze našich časopisů, aby si je mohli přečíst i ti, kteří třeba mají svůj časopis na pracovišti a ne doma. Nebo, aby si je mohli přečíst i lidé mimo náš obor. Přihlašovací jméno do čtečky je: digi@profipress.cz a heslo: ProfiPress. Neomezený přístup bude aktivní do konce dubna 2020.

Veřejnost, státníci a televize děkují zdravotníkům, hasičům, bezpečnostním složkám, a to zcela oprávněně. Veliké poděkování ale bezesporu patří zemědělcům a potravinářům, protože jarní práce se nedají odložit, péče o živočišnou výrobu se nedá posunout ani ze dne na den, a pokud jsou v obchodech potraviny, dá se zvládat i to ostatní.

Jestli by mohlo z této krize vzejít něco dobrého, tak změna pohledu na zemědělství. Najednou si všichni uvědomí, bez čeho všeho se dá žít. Snad si také všichni uvědomí, že bez potravin se nedá žít určitě. A že produkce potravin ve státě by se opravdu měla stát součástí bezpečnosti, strategickou rezervou, jistotou pro občany země, že pokud se někdy podobná pandemie objeví, budeme mít pro sebe to základní, tedy zemědělské komodity a produkci potravin.

Všichni jsme v této době museli zrušit své semináře, konference, dny otevřených dveří, výstavy, obchodní návštěvy. My vás můžeme a budeme cestou odborných časopisů informovat o nových přípravcích, odrůdách, či modelech strojů, ale už se těším, určitě jako vy všichni, na osobní setkání.

Martin Sedláček
ředitel vydavatelství Profi Press s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *