V soutěži Oenoforum 2019 uspěla vína z Mikulova a Bzence

Ve vinařské soutěži Oenoforum po loňské dominanci zahraniční produkce zabodovala domácí vína. Mezinárodní porota v Lednici na Břeclavsku udělila dvě ze čtyř hlavních cen moravským značkám Zámecké vinařství Bzenec a Vinařství Volařík z Mikulova. Výsledky oznámila za pořadatele Tereza Melišová.

Titul šampiona mezi bílými víny získal Ryzlink rýnský EGO No. 81, pozdní sběr 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec. Mezi mladými víny ročníku 2018 porota ocenila Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2018 z Vinařství Volařík.

Nejlepším červeným vínem soutěže se stal Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2012 ze slovenského vinařství Víno Mrva & Stanko. Poslední titul šampiona za nejlepší cuvée připadl moldavskému vínu Negre 2017 z vinařství Fautor.

„Po loňském roce, kdy čtyři hlavní ceny soutěže putovaly do zahraničí, v letošním roce moravská vína u porotců z 13 zemí světa doslova zářila. Kromě dvou ze čtyř hlavních cen – championů zůstane letos v České republice také deset z 15 doplňkových cen,“ uvedl Martin Půček, ředitel soutěže a výkonný ředitel Svazu vinařů ČR.

Vinařství Volařík získalo i cenu za nejlepší kolekci soutěže. Zámecké vinařství Bzenec si připsalo ještě úspěch v kategorii suchých bílých odrůdových vín ročníku 2017 a starších za Rulandské bílé Collection 1508, VOC Bzenec 2017.

Oenoforum je pro vinaře příležitostí porovnat široké spektrum světových vín s moravskou a českou produkcí. V letošním 13. ročníku soutěžilo 523 vín z ČR, Slovenska, Německa, Itálie, Izraele, Moldávie, Portugalska, Nového Zélandu, Francie, Rakouska a Slovinska.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *