V drůbežárně na Chomutovsku uhynulo při požáru asi 16 000 kuřat

Přibližně 16 000 kuřat dnes uhynulo při požáru drůbežárny ve vesnici Červený Hrádek na Chomutovsku, škody půjdou do milionů korun. Zhruba v 6.00 hodin byl nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných. Na místě zasahují čtyři hasičské jednotky. Prostor je silně zakouřený, uvedli hasiči na twitterovém účtu. Na místě je policie, čeká na uhašení.

Podle Davida Drába z firmy Drůbež Červený Hrádek budou škody v milionech korun. Řekl to s tím, že příčina požáru je zatím neznámá.
„Nedostal jsem hlášení o žádném zranění,“ informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Dodal, že je požár v tuto chvíli již pod kontrolou, zásah může přesto trvat i několik hodin.
„Příčinou požáru se budeme zabývat, ve spolupráci s hasičským záchranným sborem, ale v tuhle chvíli je na to brzy,“ řekla mluvčí policie Šárka Poláčková.
Letos jde o druhý velký požár drůbežárny. V dubnu hořel velkochov v Otíně na Klatovsku v Plzeňském kraji, způsobil podle policie a hasičů škodu kolem sedmi milionů korun. Zhruba 6,6 milionu na budově a zbytek na kuřatech, jichž uhořelo rovněž asi 16 000. Na místě zasahovaly desítky hasičů, kteří využili 19 kusů techniky. V době příjezdu prvních jednotek už byla celá hala v plamenech, požár ji celou zničil.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *