V Českých Budějovicích začala po dvouleté přestávce Země živitelka

Otevřením zmodernizovaného pavilonu Z začal dnes v Českých Budějovicích mezinárodní agrosalon Země živitelka. Na 47. ročníku se do 31. srpna představí téměř 500 vystavovatelů, méně než předloni, řekl dnes místopředseda představenstva výstaviště Zdeněk Volf. Nově nabízí areál i 3500 metrů čtverečních venkovních ploch. Loni byl agrosalon kvůli koronaviru zrušený. Předloni přilákala výstava přes 123 tisíc lidí, představilo se 581 vystavovatelů z 19 zemí.

„Důležitý vzkaz je, že zemědělství je v dobré kondici, že žije. Chceme dát signál, že zemědělci a potravináři jsou tady, zabezpečují výživu. Je to poděkování zemědělcům a potravinářům za to, jak zvládli covidovou krizi,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Pavilon Z přestavělo výstaviště na výstavní, kongresové a kulturní centrum s kapacitou až tisíc lidí. Jde o největší investici firmy za poslední dekádu, s dalšími menšími dosáhnou letošní investiční výdaje 200 milionů korun. Zázemí pavilonu stát možná uplatní při českém předsednictví EU v roce 2022.

„Jsem velmi rád, že jsme využili toho roku, kdy bohužel nebyla Země živitelka, a investovali jsme do výstaviště, protože dlouhé roky se neinvestovalo. Vybudovali jsme nový pavilon Z a myslím si, že bude sloužit i jako kongresové centrum. Zvažujeme, že je to jedna z variant, kde by se mohly konat některé akce v rámci (českého) předsednictví EU. Je to multifunkční centrum, které bude sloužit i obyvatelům Českých Budějovic a širokému okolí pro pořádání akcí. Chceme celé výstaviště otevřít a víc ho využívat. Budeme investovat další peníze,“ řekl Toman.

Uvnitř pavilonů musí mít lidé roušky nebo respirátory, u vstupu do areálu ale nepotřebují očkovací certifikát ani test. Kvůli koronaviru využila firma vstupní turnikety, díky nimž lze sledovat počet návštěvníků.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *