Univerzita kvůli klimatu i kůrovci inovuje studium

Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity reaguje na klimatickou změnu i kůrovcovou kalamitu inovovaným studijním programem. Zaměří se na technologii a management zpracování dřeva a škola jej otevře jak pro bakalářská, tak pro navazující magisterská studia. Uvedl to mluvčí univerzity Filip Vrána.

Podle rektorky Danuše Nerudové studijní programy Mendelovy univerzity reagují na aktuální společenské výzvy. V zemědělství a lesnictví je to právě změna klimatu. „Nový studijní program na lesnické fakultě má připravit specialisty, kteří budou schopni zastávat odbornou činnost při řízení podniků, které se orientují na zpracování dřeva,“ řekla Nerudová. Program nahrazuje a modernizuje stávající bakalářské dřevařství a magisterské dřevařské inženýrství.
Novinky chystají nebo už připravily i další fakulty. Na Agronomické fakultě jde o program profesní zemědělství, který bude více zaměřený na praxi. „Přestáváme samostatně řešit zemědělství a lesnictví ve vztahu ke změně klimatu a začínáme hovořit o hospodaření v krajině. V tomto ohledu je uplatnění našich absolventů vysoké a bude ještě větší,“ uvedla rektorka.
Změny ve studijní nabídce chystá i Provozně-ekonomická fakulta. Zaměří se třeba na management obchodu a služeb. Specifikem fakulty je podle děkana Pavla Žufa dobrý kontakt s praxí.
Mendelova univerzita v současnosti podobně jako další školy prochází procesem získávání nových akreditací stávajících studijních programů. Univerzita má pět fakult a Institut celoživotního vzdělávání. Počet absolventů se dlouhodobě pohybuje nad 2300 ročně.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *