Tři středomoravské pivovary přestanou dodávat Albertu

Pivovary v Litovli, Přerově a Hanušovicích, které tvoří významnou tuzemskou pivovarnickou skupinu PMS Přerov, přestanou od 1. dubna dodávat svá piva do více než tří set supermarketů a hypermarketů Albert. Vedení trojice pivovarů shodně tvrdí, že důvodem ukončení spolupráce s obchodním řetězcem Albert jsou nevyvážené obchodní podmínky. Vyplývá to z oznámení Pivovaru Litovel, Pivovar Zubr a Pivovaru Holba, které bylo zveřejněno na sociálních sítích.

„Od 1. dubna již nebude naše pivo v nabídce obchodního řetězce Albert. Stojíme o to, aby pro vás litovelské pivo bylo dostupné v co nejširší prodejní síti, nechceme ale přistupovat na nevyvážené obchodní podmínky. Důležité pro nás vždy bylo, je a bude vařit poctivé pivo z nejkvalitnějších lokálních surovin a prodávat jej za férové ceny,“ uvedlo vedení Pivovaru Litovel.

Nevyváženými obchodními podmínkami zdůvodnilo zastavení dodávek do supermarketů a hypermarketů Albert také vedení Pivovaru Holba z Hanušovic na Šumpersku a přerovského Pivovaru Zubr. „Stojíme o rozšiřování naší distribuce a chceme, aby naše pivo bylo dostupné pro naše konzumenty v co nejširší prodejní síti. Bohužel ale s obchodním řetězcem Albert jsme nenašli společnou cestu, a z tohoto důvodu od 1. dubna naše pivo v obchodech Albert již nenajdete,“ oznámil Pivovar Zubr.

Mluvčí společnosti Albert Jiří Mareček řekl, že obchodní řetězec v tuzemských supermarketech a hypermarketech prodává šest desítek značek piv od 19 výrobců a do nabídky nyní zařazuje piva od pěti dalších malých regionálních pivovarů. „Se všemi těmito pivovary spolupracujeme. S moravskoslezskými pivovary jsme nebyli schopni se dohodnout ani přes velkou snahu a po letech, kdy jsme jejich tři značky zařadili do celonárodní distribuce, budou v našich obchodech chybět,“ komentoval situaci Mareček.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *