SZPI zjistila dvě šarže prášku z křemeliny s vysokým obsahem olova a hliníku

- Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila při kontrole na internetu dvě nebezpečné šarže prášku z křemeliny s vysokým obsahem olova a hliníku. Jsou to Křemelina prášek Allnature se skořicí a Křemelina prášek Allnature, oba od výrobce Allnature z Hradce Králové, v balení 300 gramů a s datem minimální trvanlivosti do roku 2025. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Inspekce zakázala prodej těchto šarží doplňků stravy.

„Laboratorní rozbor potvrdil v potravině se skořicí přítomnost hliníku v množství 6122 miligramů na kilogram. Vzhledem k tomu, že obsah hliníku ve výrobku při doporučeném denním dávkování mnohonásobně překračuje maximální tolerovatelnou dávku hliníku pro dospělého člověka, je to potravina škodlivá pro lidské zdraví,“ sdělil Kopřiva.

Křemelina prášek Allnature obsahoval olovo v množství 4,5 miligramu na kilogram, což rovněž překračuje maximální povolené množství a potravina tak může škodit zdraví. Inspektoři nevyhovující vzorky odebrali na e-shopu www.prozdravi.cz, jehož provozovatelem je společnost Vivantis z Chrudimi. Kontrolovaným osobám SZPI uložila zákaz uvádění potraviny na trh a zahájí správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *