Svaz pivovarů: Při bavorském modelu je nutné obnovit kompenzace

Zavedení protikoronavirových opatření napříč celou populací je podle Českého svazu pivovarů a sladoven nutné. Neuznávání testů v restauracích ale podle něj není efektivním řešením zdroje nákazy, sdělila výkonná ředitelka svazu Martina Ferencová. Svaz zároveň požaduje kompenzace za vládní kroky pro gastronomický sektor včetně pivovarů, stejně jako k nim už dříve vyzvaly minipivovary.

„Pokud tato nová opatření vstoupí v platnost, budou mít negativní dopad nejen na fungování uvedených provozoven, ale i na hospodaření členů Českého svazu pivovarů a sladoven,“ uvedla ředitelka. Stát by podle ní měl zodpovědnost za své kroky.
Nová opatření, která dnes projednává vláda, budou mít podle ní dopad na 35 000 restauračních podniků, které zaměstnávají 167 000 lidí a vytvářejí podmínky v zaměstnanosti v dalších odvětvích pro 139 000 pracovníků. „Rychlá obnova kompenzačních programů a dalších podpor je pro ně proto také naprosto regulérním požadavkem,“ dodala.
Pivovary, sladovny i další firmy z oboru už nyní podle Ferencové apelují na zákazníky, aby dodržovali epidemiologická opatření, ale také zajišťují školení provozovatelů hospod a restaurací, v mnoha pivovarech jsou pak zaměstnanci dobrovolně testovaní.*

Komentáře ke článku 1

  • Jarek

    V další vlně lockdownu, který přijde, o tom jsem přesvědčený, se rozezná dobrý podnikatel od špatného. Já jsem třeba v rámci podnikání udělal investice dluhopisy a vím, že i když mě vláda ze dne na den zavře, tak budu schopný jakž takž přežít. Spousta podnikatelů a živnostníků, které kolem sebe mám a které znám, to doposud nepochopila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *