Státní zemědělský intervenční fond bude hospodařit s nižším rozpočtem než letos

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) bude v příštím roce hospodařit se 40,4 miliardy korun. Vládní návrh rozpočtu fondu schválila Sněmovna. Meziročně jde ve srovnání s původním rozpočtem o snížení o 1,8 miliardy korun, proti upravenému rozpočtu o více než 5,5 miliardy korun.

Většinu rozpočtované částky, a to 28,66 miliardy korun, by měl fond získat z evropských peněz. Ze státního rozpočtu by to mělo být 11,14 miliardy korun.
Například na Společnou organizaci trhů, kam patří podpora školním projektům na propagaci konzumace mléčných a ovocných produktů, by mělo jít ze státního rozpočtu 172,6 milionu korun a 156,1 milionu korun z rozpočtu EU. Fond už ale dále nerozepisuje, jaká suma půjde na jaké programy.
Na marketingovou činnost, tedy na podporu značek kvalitních potravin Klasa, na Regionální potravinu a na podporu biopotravin, chce dát fond v příštím roce 250 milionů korun.
Fond plánuje mít v příštím roce stejně jako letos 1345 zaměstnanců, celkově by mělo jít na platy zaměstnanců 756,7 milionu korun. Mimo jiné přes 1,6 milionu korun fond plánuje dát na pohoštění.
Státní zemědělský intervenční fond je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. Spravuje a kontroluje dotace z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského rybářského fondu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *