Státní pozemkový úřad zahájil 14. ročník soutěže Žít krajinou

Soutěž Žít krajinou, zaměřenou na komplexní pozemkové úpravy pořádá Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy (ČMKPÚ) již od roku 2006. Krajské pobočky SPÚ, projektanti, stavitelé nebo obce či vlastníci realizované stavby mohou své projekty přihlásit do 31. ledna 2021. Soutěž podporuje projekty, které svým charakterem splňují požadavky na celkové řešení krajiny nebo její části. Přihlásit lze takové projekty, které byly dokončeny nejpozději 31. prosince 2019. Informovala o tom tisková mluvčí SPÚ Petra Kazdová.

„Hlavním cílem soutěže Žít krajinou je seznámit odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní výstavby společných zařízení. Oceňujeme v ní kvalitně odvedenou společnou práci poboček krajských pozemkových úřadů, projektantů, dodavatelů a obcí,“ sdělil ústřední ředitel SPÚ Martin Vrba. Podle něj účelem je také přispět tímto způsobem ke zvýšení prestiže všech zúčastněných stran v jejich oboru působnosti. Do soutěže může přihlásit svoji realizaci místně příslušná pobočka krajského pozemkového úřadu, projektant, respektive projekční firma pozemkové úpravy, autor realizačního projektu či realizační firma společného zařízení a obec, respektive vlastník společného zařízení. Soutěží se přitom ve dvou kategoriích, a to Zelená a dopravní infrastruktura (prvky ÚSES, opatření ke zpřístupnění pozemků) a Tvorba a ochrana krajiny (protierozní a vodohospodářská opatření). V každé kategorii jsou udělována první tři místa. Dále porota vybere vítěze Ceny SPÚ. Cenu veřejnosti získává projekt s nejvyšším počtem hlasů získaných ve veřejném internetového hlasování. To proběhne během dubna 2021. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 7. září 2021 v budově Senátu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down