Ryzlink rýnský z Nového Šaldorfu získal titul šampiona v USA

Rýnský ryzlink z Modrého sklepa Agrodružstva Nový Šaldorf u Znojma získal nejvyšší titul šampiona v kategorii ryzlinků v soutěži The Finger Lakes International Wine Competition v Rochesteru v USA. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast našich vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr z Nového Šaldorfu získal i velkou zlatou medaili a cenu Johna Rose. Dalších devět velkých získali za svá vína Pavel Binder rodinné vinařství, Štěpán Maňák, Vinařství Lahofer, Vinařství U Kapličky, Víno Marcinčák, Vinselekt Michlovský, Vladimir Tetur, Zámecké vinařství Bzenec a Zámecké vinařství Třebívlice.
„Na východním pobřeží USA jsou naše vína po sedmi letech úspěchů velmi oblíbená, téměř slavná! Odrůdy, které se tu pěstují a jsou známé, dokážeme udělat jemnějším a lahodnějším způsobem, aromatické odrůdy, jako jsou Pálava, Irsai Oliver, Děvín nebo Muškát moravský, američtí porotci obdivují, protože takové odrůdy nemají,“ uvedl Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu Sommelier, který účast moravských a českých vín na soutěži organizoval.
Letos v Rochesteru soutěžilo na 2500 vzorků z 18 zemí. Z České republiky vinaři do charitativní soutěže poslali 248 vín, z nichž 214 získalo ocenění. Jako jeden ze tří zahraničních porotců se jí zúčastnil i Josef Valihrach mladší.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *