Rybářství Hulín rozváží ze svých sádek kapry pro vánoční trh

Rybářství Hulín rozváží ze svých sádek v Chropyni na Kroměřížsku kapry i další ryby určené pro sváteční trh. Vánoční distribuce ryb začala ve středu, gradovat bude o víkendu. Ryby jsou k dostání především u supermarketů a ve stánkovém prodeji. Podnik je prodává také přímo na sádkách v Chropyni a na farmě v Záhlinicích, řekl správce sádek Otakar Pavlíček.

Společnost dodá před Vánocemi na trh zhruba 100 tun ryb, převážně kaprů. „Dále je to amur, tolstolobik, štika, sumec, candát a pstruh,“ uvedl Pavlíček. Jde o ryby, které rybáři na podzim vylovili ze Záhlinických rybníků. Nyní je pracovníci postupně přemisťují ze sádek do přepravních beden na nákladních vozech, které ryby postupně rozvážejí na prodejní místa.
Hulínské rybářství zásobuje rybami Kroměřížsko, Zlínsko, Uherskohradišťsko, Přerovsko a Olomoucko. Ceny nabízených druhů jsou podle Pavlíčka obdobné jako loni. „Kapra prodáváme na drobno za 94 korun, amura taktéž. Pstruha za 70 korun, tolstolobika za 45 korun, štiku za 240 korun,“ uvedl správce chropyňských sádek.
Loni nepřálo rybí osádce v Záhlinických rybnících suché a horké letní počasí. Zásadní úhyny ryb však tehdy rybáři nezaznamenali. „Letos ten rok byl lepší než ten loňský a předloňský. Bylo více srážek. Někde jsme sice znovu nasadili aerátory (provzdušňovače), ale nebylo to tak časté jako rok předtím,“ řekl Pavlíček.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *