Rybáři Povodí Moravy loni vylovili 26 t ryb, chyběla voda

Rybáři Povodí Moravy loni vylovili necelých 26 tun ryb oproti 57 tunám v roce 2018. Potýkali se s nedostatkem vody, část spravovaných rybníků také procházela opravami. Uvedl to mluvčí státního podniku Petr Chmelař.

Rybáři povodí hospodaří na 13 vodárenských nádržích, kromě toho obhospodařují i 19 rybníků o celkové výměře zhruba 63 hektarů. Na některých z nich však platí s ohledem na kvalitu vody omezení hospodaření, loni se také v některých z nich ryby nechovaly kvůli opravám rybníků.
„Na celkové produkci ryb se stejně jako v předchozím roce výrazně podepsal nedostatek vody v průběhu vegetačního období. Na mnoha nádržích chyběl výrazný podíl objemu vody, některé nádrže se nepodařilo napustit vůbec,“ uvedl mluvčí.
Ryby tak rybáři povodí odlovili zhruba z 30 hektarů vodní plochy, tedy z necelé poloviny. Celkem šlo o 25,6 tuny ryb, z toho nejvíce kapry, také amury, v menší míře štiky či candáty.
„Pro náš útvar rybářství je obhospodařování rybníků až druhá aktivita v pořadí. Hlavní náplň naší činnosti je obhospodařování 13 vodárenských nádrží. Hlavní roli pro nás hraje kvalita vody ve všech nádržích, proto ani nemáme v plánu intenzivní chov ryb,“ doplnil mluvčí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *