Rusko vyrobilo první šarži vakcín proti covidu-19 pro zvířata

Rusko vyrobilo první šarži vakcíny proti covidu-19 pro zvířata, obsahuje 17 000 dávek. Podle agentury Reuters o tom informovala ruská veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor.

Vakcína Carnivac-Cov získala potřebnou registraci v březnu. Stalo se tak poté, co se ukázalo, že v tělech psů, koček, lišek a norků po jejím podání vznikají protilátky proti covidu-19. První šarže očkovacího přípravku bude rozvezena do několika regionů v Rusku, uvedl Rosselchoznadzor. Zájem o nákup očkovací látky podle něho daly najevo firmy z Německa, Řecka, Polska, Rakouska, Kazachstánu, Tádžikistánu a několika dalších zemí.
Světová zdravotnická organizace (WHO) neskrývá obavy kvůli nebezpečí přenosu koronaviru mezi lidmi a zvířaty. Případy koronaviru u zvířat ohlásila během pandemie covidu-19 řada zemí. Loni například šíření nákazy u norků zaznamenaly Dánsko či Nizozemsko, které z obav z přenosu infekce na lidi vybily celé chovy těchto zvířat. Známé jsou také případy nákazy koronavirem u koček a dalších kočkovitých šelem. V pražské zoo se koronavirem infikoval i gorilí samec Richard.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *