Pro výsadbu stromů Praha letos vykoupila přes deset hektarů pozemků

Praha letos vykoupila více než deset hektarů pozemků, například v Dolních Počernicích, Hostivaři nebo v Třeboradicích. Na nich buď vysází les, nebo tam už lesní porosty jsou. Sdělil to mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník. Za pozemky město zaplatilo více než 16 milionů korun. Další nákupy pozemků nyní připravuje a chystá se sázet i na již městských územích. Lesy má v Praze na starosti městská organizace Lesy hlavního města (LHMP).

„V letošním roce jsme vykoupili pozemky v Dolních Počernicích, tedy stávající lesní pozemek a část Xaverovského háje za 201 tisíc korun. Dále pozemek v Hostivaři pod přehradou v přírodní památce Meandry Botiče za zhruba 1,8 milionu korun,“ uvedl Provazník.

Další pětici pozemků koupilo město v Ruzyni a celkem asi 2,1 hektaru lesa pořídilo v Divoké Šárce. Za něj zaplatilo 3,1 milionu korun. Zhruba polovinu potom vydalo za pozemek v Dubči na východním okraji města. „Zde bude založena louka a rozšířen sad, který je již na sousedním pozemku,“ uvedl mluvčí.

„V přípravě odkupu máme dále několik pozemků v Dubči, z nichž jeden je určen v územním plánu pro les, a pozemek v Kunraticích, konkrétně v sousedství Kunratického lesa, kde počítáme také s výsadbou rozptýlené zeleně,“ dodal Provazník. Na městských pozemcích na podzim počítá město s novými výsadbami zejména v krajinném parku Lítožnice.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *