Předsedou myslivecké jednoty bude nadále Jiří Janota, ve funkci je od 2015

Předsedou Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) zůstává její dosavadní šéf Jiří Janota. Funkci obhájil v sobotní volbě sboru zástupců jednoty, když získal přes 61 procent hlasů. Ve volbě porazil jediného protikandidáta Bohumila Straku. Jednota to oznámila na svém webu. Nové předsednictvo má mandát do roku 2025.

Janota, bývalý šéf státního podniku Vojenské lesy a statky, je předsedou myslivecké jednoty od roku 2015, tehdy mu delegáti sjezdu dali přes 60 procent hlasů. Myslivci před ním neměli předsedu od května 2014, když z funkce odstoupil bývalý ministr zemědělství Jaroslav Palas.

Janota v týdnu před volbou řekl, že svoje vize zveřejnil v mysliveckém tisku, jeho pozici členové znají. „Volba do vrcholného orgánu ČMMJ a dozorčí rady není volbou politickou, proto se k ní nebudu veřejně vyjadřovat. Své vize jsem sdělil členům organizace a členům sněmu prostřednictvím našich komunikačních kanálů,“ dodal. Při hlasování, které se uskutečnilo elektronicky, dostal 25 117 hlasů. Straku, jehož cílem před volbou bylo především zastavit úbytek členské základny, tak předčil o více než 9100 hlasů.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *