Prazdroj už své zaměstnance testuje, roušky a respirátory má od jara

Plzeňský Prazdroj začal své zaměstnance testovat na koronavirus už dříve, přijal také další opatření, která mají zabránit šíření nákazy. Roušky a respirátory nosí zaměstnanci už od loňského jara, stejně tak na jaře pivovar snížil pohyb a potkávání zaměstnanců, řekl mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci a přetížení nemocnic vláda od pondělí na tři týdny zpřísnila pravidla v zemi. Zaměstnavatelé budou mít povinnost své zaměstnance, kteří přicházejí do styku s jinými lidmi, vybavit ochrannými prostředky na každou směnu. Zaměstnanci si budou moci ochranný prostředek sundat jen, když budou sami. Ve firmách má začít zatím dobrovolné testování na koronavirus. Proplácet se budou čtyři testy na pracovníka za měsíc. Po první dobrovolné fázi bude později systém povinný.

„K testování zaměstnanců jsme přistoupili proaktivně ještě před zavedením povinnosti vládou. Zájem ze strany zaměstnanců je velký, všechny termíny, které jsme dosud ve spolupráci s naší závodní doktorkou nabídli, byly obsazené. V testování budeme pokračovat i nadále,“ řekl Kovář. Firma podle něj už od loňského jara maximálně snížila mobilitu a setkávání zaměstnanců. Lidé, jimž to charakter práce umožňuje, pracují z domova.  „V pivovarech máme nastavená přísná hygienická i bezpečnostní opatření s cílem ochránit naše zaměstnance, kteří musí docházet do práce,“ dodal.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *