Pozvánky na polní dny – náhled do porostů

10. 6. proběhl polní den na Farmě Chmel ve spolupráci s firmou Energen s hostem Václavem Brantem. Potěšila nás vysoká návštěvnost přes 100 lidí. Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že pro Váš byl polní den přínosný. Zveme Vás proto na další polní dny, které pořádáme.

Polní den na Farmě Král proběhne dne 18. 6. 2020.

Co uvidíte? V pásech je vyseto 28 odrůd pšenic (LG Mocca, Sally, Gordian, Nemo, Grizzly, Lorien, Apostel, Partner, Baracuda, Chiron, Atuan, Johnson, Fenomén, Futurum, KWS Silverstone, Frisky, LG Orlice, Advokát, IS Conditor, VANESA, CENTURION, SOLINDO, SOMTUOSO, RGT ZORNICA, ASORY, TONNAGE, WPB CALGARY, KAMERAD). A šest odrůd triticale (CEDRICO, IS TITUS, TULUS, CLAUDIUS, CAPRICIA, AGOSTINO). Na pozemku uvidíte, které odrůdy nejlépe zvládly šest týdnů přísušku na písčitohlinité půdě.

Odrůdový pokus s pšenicemi a triticale na FARMĚ CHMEL láká již tím, čím si porosty prošly. Mrazy, sucho a nakonec spásný déšť. Nejsou to vystresované porosty loňského roku, vypadá to asi tak, jak před čtyřmi lety, a to byly výsledky rekordní.

Polní den na Lukavci – setkání v porostech 25.6.2019 a 30.6.2020

Na Pokusnické stanici v Lukavci uvidíte různé varianty vedení porostů v rámci odrůdových pokusů. V letošním roce nám šlechtitelé a prodejci poslali 17 odrůd pšenic, bez ohledu na kvalitu, o kterých si myslí, že jsou nejvýnosnější (johnson, hyking, gordian, asory, kamerad, partner, RGT DEPOT, RGT SACRAMENTO, SALLY, LORIEN, IS DIMENZIO, FRISKY, LG MOCCA, TONNAGE, SOLINDO, FENOMEN, KWS SILWERSTONE).

Odkaz na pozvánku na polní dny na Farmě Král a na Lukavci: https://www.youtube.com/watch?v=mDDjEBIQ2l8

Na Lukavci v odrůdovém pokusu velmi dobře uvidíte, jak reagují odrůdy na intenzitu výživy. V termínech polních dnů by mělo být také vidět ošetření AKTIVÁTOREM a celkově vliv na produktivitu klasu. I když já se přiznám, že mám tušení, že díky mrazům, regeneraci porostů a práci 3DÉČKA by mohla mít nejvyšší výnos varianta s intenzivní výživou tam, kde byl použitý FULHUM. Odpovídalo by to totiž nejlépe průběhu počasí.

Pojďme se podívat na první klasy

Vlevo klasika a vpravo intenzita. Co řekne kombajn? A co na to řekne ekonomika?

Pěkný den přejí Jarda Mach a Petr Král.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *