Požárů v přírodě v poslední době přibývá

Požárů v přírodě v Česku v posledních dnech přibývá. Od soboty 30. března do středy 3. dubna jich hasiči zaznamenali 237, z toho jen ve středu 73. Celkových 131 středečních požárů je téměř trojnásobek denního průměru. Vyplývá to z informací, které dnes poskytla mluvčí Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová. Počasí posledních dnů bylo v Česku chudé na srážky.

Dlouhodobý denní průměr je 49 požárů. „Nejvíc včera (ve středu) hořelo ve Středočeském, Ústeckém a Jihomoravském kraji. Při požárech bylo deset osob zraněno,“ uvedla mluvčí.
Lesní porost ve středu hořel třeba mezi Rudimovem a Pitínem na Zlínsku. Zasahovala zde více než stovka hasičů, několik hodin pomáhal s hašením vrtulník. Zásah podle Zaoralové komplikoval členitý terén a silný vítr. Požár hasiči dostali pod kontrolu přibližně po čtyřech hodinách. „Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla odhadnuta na 500 000 Kč,“ doplnila mluvčí.
Vrtulník ve středu hasil také požár v nepřístupném terénu u Horního Žlebu na Děčínsku. Lesní hrabanka hořela u Zlatých Hor na Jesenicku, u zásahu pomáhali hasiči z Polska.
Hasiče ve středu zaměstnaly také požáry mimo přírodní prostředí. V brněnských Židenicích oheň v rodinném domě způsobil škodu 1,5 milionu korun, zranil se jeden zasahující hasič a další dva lidé. Škoda odhadnutá na milion korun podle Zaoralové zůstala po požáru haly s papírem a koudelí v Olšanech na Šumpersku, který likvidovalo téměř 60 hasičů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *