Polabské mlékárny loni zvýšily zisk o dvě třetiny

Polabské mlékárny loni meziročně zvýšily čistý obrat o devět procent na 1,57 miliardy korun. Konsolidovaný zisk stoupl o 67 procent na 163,1 milionu korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Firma vyrábí mléčné produkty v Poděbradech a vlastní sýrárnu ve Varnsdorfu. Prodává pod obchodní značkou Milko.

„V průběhu roku 2018 podíl vlastních výrobků představoval 98 procent z celkových prodejů. Podíl exportu na tržbách je 10,8 procenta. Celkový meziroční nárůst tržeb činil sedm procent,“ uvádí v dokumentu společnost. Firma chce i letos pokračovat v posilování pozic na českém trhu a exportu do okolních zemí.
Akciová společnost Polabské mlékárny vznikla v roce 1992, založená byla Fondem národního majetku ČR. Loni se počet jejích zaměstnanců zvýšil o osm na 296. Do konsolidačního celku patří i dvě dceřiné společnosti – Agro Bystřice a Střevač – a Pševeská vlastněná Agrem Bystřice.
Konkurenční Danone loni meziročně klesly tržby o osm procent na 1,19 miliardy korun. Zisk se prakticky z nuly (0,7 milionu Kč) zvýšil na loňských 48,6 milionu Kč. Další konkurent, společnost Lactalis CZ, mateřská firma dvou velkých českých mlékáren Kunín a Klatovy, se loni dostala do 33,2milionové ztráty proti zisku 29,7 milionu korun, který měla předloni. Samotné výrobní provozy jsou ale ziskové. Jeden z největších českých výrobců, jihočeská Madeta, měla loni konsolidované tržby 5,56 miliardy korun a konsolidovaný zisk po zdanění 179,8 milionu korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *