Pokuta pro vinařství Vinofol od SZPI platí, rozhodl soud

Krajský soud v Brně zamítl žalobu vinařské společnosti Vinofol proti Státní zemědělské a potravinářské inspekci (SZPI), která jí uložila pokutu 200 000 korun za nenahlášení dovozu 1,3 milionu litrů vína do Česka. Vyplývá to z rozsudku a informací, které poskytl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Firma nyní může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Vinofol je firma, která vyrábí a prodává víno, zároveň má svoje vinotéky po celé republice. „Firma v období od 1. ledna do 22. června 2015 neinformovala SZPI o dodávkách vína původem ze třetích zemí. Ve vymezeném období dovezla do Česka 1,3 milionu litrů vína z Jihoafrické republiky, Chile a Moldávie,“ uvedl Kopřiva. Druhým prohřeškem bylo podle inspekce to, že k přepravovaným vinařským produktům předložila jako průvodní doklady bianko dodací list, který neobsahoval některé základní požadované údaje.
Firma sídlí v Brně, provozovnu má v Novosedlech na Břeclavsku, zázemí si pořídila i v Horních Věstonicích. V roce 2017 činily tržby podle výroční zprávy přes 160 milionů korun a zisk přes 30 milionů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *