Počty zákazníků na pražských trzích ovlivňují déšť se sněhem

V Praze dnes ráno otevřelo několik farmářských trhů a tržišť, většina ale plánuje zahájit ode dneška povolený prodej až v následujících dnech. Například na pražském Tylově náměstí dopoledne prakticky nikdo nebyl, počty zákazníků snižovala i nepřízeň počasí.

„Dneska jsme tady letos poprvé a je to bída,“ řekl prodejce na Tylově náměstí v blízkosti zastávky metra I. P. Pavlova. V dopoledních hodinách pršelo, bylo chladno, posléze začalo i sněžit. Mezi stánky s kedlubnami, petrželí a jarními květinami tak prakticky nikdo nebyl. Dvoumetrové rozestupy mezi stánky byly na místě dodržené.

Lepší situace byla v Pražské tržnici v Holešovicích, kde se začalo prodávat v Hale 22. U vchodu kontroloval pracovník, zda lidé mají nasazené respirátory. Někteří prodejci v hale ještě chyběli, zákazníků však v ní bylo více než na trzích pod širým nebem. Prodejci v několika případech se slevou doprodávali starší zboží, které dříve neměli kde nabídnout, například česnek.

V dalších dnech by měli stánkaři začít prodávat i na dalších místech. Například v úterý v tržnici na Kubánském náměstí, ve středu na náměstí Jiřího z Poděbrad a v sobotu se otevřou trhy na podskalské náplavce a na Vítězném náměstí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *