Plzeňská firma vybuduje restaurační pivovar na pobřeží Islandu

Plzeňská firma Joe's Garage Brewery, která za 13 let postavila v ČR i cizině 65 minipivovarů, vybuduje malý restaurační pivovar na severovýchodním pobřeží Islandu. Podle jejích majitelů a sládků Josefa Krýsla a jeho syna Petra začínají po roce od zmrazení poptávky opět pociťovat vyšší zájem investorů. Důvodem je, že minipivovary prokázaly, že se i ve složité pandemické době dokážou přizpůsobit a fungovat, řekl Josef Krýsl.

Ještě před pandemií počítala firma s tím, že díky zakázkám bude loňský rok rekordní. Měla zakázky na deset minipivovarů, například i v Tanzanii a Zanzibaru. Kvůli pandemii koronaviru se ale žádný projekt neuskutečnil.

Firma má rozestavěné minipivovary ve Francii, Kypru, na Ukrajině, na Slovensku. V ČR je připravuje v Praze, Přerově a Soběslavi. „Na Islandu, kde už je asi deset minipivovarů, má české pivo a vůbec výroba alkoholu velmi dobrý zvuk. Působili tam i čeští sládci,“ uvedl Krýsl. Investor, majitel penzionů, má vztah k ČR a byl už se podívat na pivovar Beer Factory v Plzni, který Krýslovi stavěli. „Stát tam podporuje vznik pivovarů dotacemi potravinářskému průmyslu. Už tam mají velmi kvalitní pivo,“ uvedl.

„Určitě letos další pivovary přibudou,“ uvedl prezident Českomoravského svazu minipivovarů (ČMSMP) Jan Šuráň. Spolu s Krýslem potvrdili, že zatím neví o krachujících minipivovarech. „Myslím, že přečkávají dobu lépe než velké,“ uvedl Krýsl.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *