Plzeň stočila svůj první med ze dvou úlů na střeše radnice

Plzeň stočila svůj první včelí med ze dvou úlů, které před rokem instalovala na střechu historické radnice na náměstí Republiky v centru města. Je ho asi 17 kilogramů a město jím naplnilo 60 skleněných nádobek. Dárkově zabalené skleničky budou sloužit pro prezentaci Plzně, sdělil dnes tiskové zprávě primátor Martin Baxa.

Městské prostředí je pro včely vhodné, protože díky městským parkům skýtá od jara do podzimu rozmanitost kvetoucích stromů, keřů a květin. Historické centrum Plzně ohraničuje zelený prstenec několika parků. Městské včelaření je v posledních letech oblíbené. Úly instaloval už v roce 2013 na střeše radnice magistrát v Českých Budějovicích, úly na střechách městských budov jsou v Praze, Paříži, Londýně, Vídni, Berlíně, Frankfurtu, New Yorku a dalších městech.
„Těší mě, že i přes letošní počasí, které podle odborníků včelaření příliš nepřálo, a medu je tedy ve srovnání s jinými lety relativně málo, se podařilo z našich městských úlů med získat. Je to jistě i zásluhou našeho zkušeného včelaře, který se o včelstva pečlivě stará,“ řekl primátor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *