Plánování mysliveckého hospodaření se měnit nebude, schválila Sněmovna

Nynější postup plánování mysliveckého hospodaření se na podzim měnit nebude. V předloze o invazivních druzích rostlin a živočichů to schválila Sněmovna, přijala její senátní znění. Dříve přijaté změny mysliveckého plánovaní měly být účinné od konce listopadu a měly posílit roli státu v regulaci přemnožené zvěře. Předlohu, která větší úlohu státních úředníků ruší, nyní dostane k podpisu prezident.

Úpravu k zachování nynějšího plánování mysliveckého hospodaření schválila dolní komora už dřív jedním z poslaneckých návrhů. Podle senátorů byl ale legislativně chybně napsán a nevedl by k zamýšlenému cíli. Proto poslancům vrátili předlohu s pozměňovacím návrhem k novému posouzení.
Od konce listopadu měli plány mysliveckého hospodaření v jednotlivých honitbách určovat státní úředníci místo uživatelů a vlastníků honiteb. Nyní schválené senátní znění předpokládá, že uživatel honitby bude každý rok provádět sčítání zvěře a bude zpracovávat plán mysliveckého hospodaření. Pokud se na něm nedohodne s majitelem honitby, vstoupí do schvalovacího procesu úředník.
Cílem vládní předlohy je omezit šíření invazních druhů rostlin a živočichů v Česku. Reaguje na unijní nařízení a má vytvořit rámec pro opatření potřebná k prevenci zavlečení invazních druhů a k regulaci těch, které už se v Česku rozšířily. Za invazní druhy se považují zavlečené nepůvodní organismy, které se rychle šíří, agresivně vytlačují původní druhy a způsobují rozsáhlé ekologické škody.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *