Pivovar Regent zvýšil výstav, roste mu prodej v plechovkách

Třeboňský pivovar Regent měl loni výstav 77 53 hektolitrů. Meziročně je to růst zhruba o 150 hektolitrů. Pivovaru stoupá o desítky procent prodej plechovek. Letos koupí nové zařízení na pasterizaci sudového piva, vylepší vodárnu i rozvody vody. Investuje asi sedm milionů Kč. Loni zmodernizoval sudárnu. Mírně vzrostl export. Uvedl to sládek Jaromír Čeleda. Pivovar patří akciové společnosti Bohemia Regent ze skupiny Stasek.

Za loňský rok měl pivovar se 45 zaměstnanci tržby 124 milionů a čeká zisk. Podle údajů ve Sbírce listin měl v roce 2017 tržby 100 milionů a provozní zisk 2,4 milionu. Zhruba 60 procenty se na výstavu podílí lahvové pivo, necelými 40 procenty sudové včetně cisteren. Vyšší loňský výstav podle sládka ovlivnilo to, že lidé pijí pivo více doma než v restauracích, růst exportů lahvového piva, prodej plechovek a vyšší prodeje v řetězcích Flop i Coop.
Od léta 2017 prodává pivovar pivo v plechovkách, ty zatím tvoří necelá dvě procenta výstavu. Pivo stáčí Regent do plechu externě. „Roste to výrazně, v desítkách procent, jak jsme šli z nuly. Zahraniční zákazníci o to žádají, v tuzemsku se to také rozvíjí,“ řekl Čeleda.
Převážnou část výnosů tvoří tuzemský trh, dodávky obchodním řetězcům. O jednotky procent loni stoupl export. Regent vyváží čtvrtinu produkce. Nejvíce do Polska, Itálie, Velké Británie, Finska a Lotyšska. Nově exportoval loni kontejner piva do Thajska, stouply prodeje do Švédska. „Rozbíhají se nové kontakty do Číny, Běloruska, Ukrajiny, Francie a zejména Ruska, kde naše piva sbírají poslední roky ocenění z mezinárodních výstav. V Rusku je hodně rozjednaných zákazníků, s plechovkami pojede druhý velký kontejner do Řecka,“ řekl sládek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *