Penam se zbavuje firem s tržbami za půl miliardy

Pekárenská jednička na trhu Penam z Agrofertu po koupi konkurenčních United Bakeries (UB) od příštího roku oddělí část svých kapacit a vytvoří firmu PEK Group, kterou nabízí ke koupi. Jde o povinnost, kterou mu nařídil při spojování firem Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Tržby prodávané části činily loni půl miliardy korun, výrobní kapacita byla 50 000 tun pečiva ročně, jde o pekárny chleba, pečiva a toastového chleba. Uvádí to inzerát, který vyšel v médiích.

Firma neuvedla, které konkrétní pekárny budou do PEK Group začleněny. Šéf Penamu Jaroslav Kurčík dnes řekl, že PEK Group bude prakticky čtvrtým největším hráčem na trhu.
„PEK Group bude po odštěpení předmětných pekáren společností plně připraven na okamžité samostatné podnikání, včetně uzavřených obchodních smluv na pokračování dodávek stávajícím zákazníkům těchto pekáren,“ uvádí inzerát. Do nové společnosti by měli přejít i zaměstnanci příslušných pekáren.
Více detailů inzerce neuvádí, konkrétní informace včetně časového harmonogramu obchodu chce firma poskytnout zájemcům po podepsání dohody o důvěrnosti informací. Firemní značky pečiva a chleba zůstanou původním firmám.
Podle Kurčíka je nyní Penam největším českým pekařem, druhým jsou United Bakeries, třetím hypermarkety Globus. Kdyby se řetězec hypermarketů nezapočítával, byly by podle Kurčíka třetí největší pekárnou Hořovice, následuje PEK Group. „Kromě inzerátu jsme přímo adresným dopisem oslovili 25 největších pekařů v ČR, a jim šla tato nabídka na odkup společnosti PEK Group,“ dodal Kurčík. Podle něj musí zájemce koupit všechny akcie PEK Group.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *