Penam se loni dostal ze ztráty do zisku 155 milionů Kč, stouply i tržby

Pekárenská společnost Penam z koncernu Agrofert se loni dostala z předloňské 94milionové ztráty do zisku 155 milionů Kč. Tržby společnosti stouply meziročně o více než šest procent na 4,2 miliardy Kč. Firma to uvádí ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Koncern vlastnil do února 2017 premiér Andrej Babiš, kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie do svěřenských fondů.

„Předchozí rok 2019 také nebyl hospodářsky špatný, ale byl ovlivněn tvorbou opravné účetní položky na finanční investici v zahraničí,“ uvedl mluvčí koncernu Karel Hanzelka. Další komentář neposkytl. Penam, který loni oslavil 20leté výročí, průměrně zaměstnával 1575 lidí, meziročně o 225 méně.
Firma uvedla, že loni pokračovala v investicích do firemní budoucnosti. „V roce 2021 společnost i nadále plánuje pokračovat ve schváleném střednědobém plánu, který předpokládá realizaci významných investic do sektoru pekařské výroby s cílem zefektivnění výrobních procesů a nastavení moderního výrobkového portfolia, odpovídajícího aktuálním evropským trendům,“ píše se ve zprávě.
Společnost podle dokumentu loni nepřijala žádné dotace, předloni získala 5,4 milionu Kč na investice od ministerstva zemědělství. Od ministerstva průmyslu a obchodu čerpala loni 7,6 milionu Kč na základě investiční pobídky z roku 2014, podle které může čerpat slevu na dani z příjmů do roku 2026, celkem může jít o 155,5 milionu korun. Musela si za to do konce května 2017 pořídit dlouhodobý majetek za minimálně 518 milionů Kč, dodává dokument. Loni poprvé firma investiční pobídku čerpala.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *