Pardubický kraj chce nepřímo podpořit výrobce regionálních potravin

Pardubický kraj chce nepřímo podpořit výrobce regionálních potravin. Jejich prodej bude podmínkou získání dotace na podporu provozu venkovských prodejen. Dosud dotační program tento požadavek neměl. Základní částku, kterou mohou žadatelé získat, je 120 000 korun na jednu prodejnu, stejnou částku musí vynaložit sami. Uvedl to krajský radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

„Základní částka je podmíněna tím, že splní povinnou publicitu, které získaly ocenění MLS Pardubického kraje a že zároveň nabídnou minimálně dva tyto výrobky ve své prodejně,“ uvedl Krčil. Ocenění se uděluje už mnoho let, těchto regionálních potravin je kolem stovky.
Kromě toho mohou provozovatelé prodejen získat další bonusy, pokud budou nabízet regionální produkty. Mohou si vybírat ze čtyř kategorií – maso a masné výrobky, pečivo, mlékárenské výrobky a nápoje. Pokud budou nabízet výrobky z těchto kategorií, mohou získat až 40 000 korun ročně. „Je to pozitivní motivace. Nikoho nenutíme, aby se toho účastnil, ale dáváme každému prostor, aby se do toho zapojil,“ řekl Krčil. Změny dotačního programu na podporu venkovských prodejen bude schvalovat krajské zastupitelstvo 21. září.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *