Organizátoři podzimní Flory budou kontrolovat počty návštěvníků

Pečlivě kontrolovat počty návštěvníků budou kvůli nařízením vydaným v souvislosti s rostoucím počtem nákaz koronavirem organizátoři podzimní přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc – Hortikomplex, kterou od 1. do 4. října za zpřísněných hygienických opatření ožije Výstaviště Flora v Olomouci. V hlavním pavilonu A bude počet návštěvníků regulován na 500, v ostatních pavilonech na stovku. Novinářům to řekla ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Vedení Výstaviště Flora organizaci podzimní výstavy konzultovalo s hygieniky. Podle Fuglíčkové má areál olomouckého výstaviště rozlohu 17 hektarů a při letní etapě výstavy Flora v něm v jednom okamžiku nebylo více než tisíc lidí, což je aktuální limit pro pořádání venkovních akcí. Počet návštěvníků v pavilonech budou kromě pořadatelů hlídat i kamery.
Pracovníci Výstaviště Flora budou dohlížet i na to, aby lidé při vstupu do pavilonů měli nasazeny roušky. U vstupů budou stojany s dezinfekcí. Výstaviště má rozlohu několik desítek tisíc metrů čtverečních, takže podle Fuglíčkové nebude problém rozmístit expozice i stánky tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a byly dodrženy předepsané rozestupy nejméně dvou metrů. Pracovníci budou průběžně dezinfikovat toalety i restaurační zařízení.
„Pokud se opatření ještě zpřísní, tak se tomu přizpůsobíme,“ podotkla Fuglíčková. V případě razantního snížení početního limitu pro návštěvníky hromadných akcí by ovšem vedení Výstaviště Flora zřejmě stálo před rozhodnutím, zda podzimní akci uspořádat. „Záleží na tom, jaká další opatření budou ze strany vlády. Věříme ale, že se povede Floru uskutečnit, byť by lidé i venku nosili roušky,“ podotkla Fuglíčková.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *